تهران عمران > خدمات نقشه برداری

خدمات نقشه برداری در تهران با سابقه درخشان

امروزه مهمترین مسئله ای که بیشتر پروژه های ساختمانی هیچوقت نباید دست کم گرفته شوند، نقشه کشی و نقشه برداری ساختمان ها می باشد. نقشه کشی ساختمان ها از دیرباز با ساختمان ها همراه بوده است و امروزه با پیشرفت ابزار آلات، تکنیک ها و متد ها نیاز به این خدمات ساختمانی افزایش یافته است. ساخت هر ساختمان می بایست از پایه قوی باشد تا بتواند بنای خود را به طور محکم نگهدارد.
شرکت عمران تهران
مفتخرست که با کادری از مهندسین مجرب و متخصص در زمینه خدمات نقشه برداری چه هوایی و چه زمینی توانسته است پروژه های در دست گرفته را به بهترین شکل ممکن به اتمام برساند و رضایت مشتری را که هدف اساسی شرکت محسوب می شود برآورده نمایند.

روند اجرای نقشه برداری ساختمان در تهران چگونه است؟

روند و روش اجرا و ساخت یک پروژه ساختمانی در مراحل مختلفی انجام می گیرد که یکی از آن عملیات های ساختمانی، نقشه برداری از ساختمان ها می باشد. نقشه برداری ساختمان یکی از علمی ترین عملیات هایی می باشد که در ساخت یک بنا استفاده می گردد.
به طور کلی خدمات نقشه برداری به دو صورت انجام می گیرد :
مرحله اول  که مرحله برداشت است و
مرحله دوم کارشناس به ارائه نتایج‌ می‌پردازد.
به عبارتی، در مرحله اول مهندس نقشه‌بردار از وسایل و دستگاه‌های مانند جی پی اس، تئودولیت و غیره استفاده و داده‌هایی را برای مرحله دوم جمع‌آوری کند. در مرحله دوم نتایج به صورت (کیفی) نقشه، مقطع طولی و مقطع عرضی یا به صورت (کمی) جدول و مدل‌های رقومی زمین ارائه‌ می‌شود.

روند اجرای نقشه برداری ساختمان در تهران چگونه است؟ | تهران عمران

شرکت تهران عمران ، با بیش از یک دهه خدمت در راستای ساختمان سازی و خدمات نقشه برداری در تهران ، توانسته است با جذب رضایت مشتریان خود از شرکت های معتبر و معروف در پایتخت شناخته شود.
تمامی متخصصان و نقشه برداران این شرکت در زمینه نقشه برداری از علم ریاضیات و تجربه عملی بسیار بالایی برخوردار بوده اند و با تکیه بر دانش استفاده از سایر نرم افزار های پیشرفته، طیف گسترده ای از خدمات را در مطلوب ترین حالت ممکن به مشتریان ارائه کرده اند.

تیم تهران عمران ، دارای سابقه درخشان در فضایی حرفه ای مشغول به کار هستند که اطلاعات خود را در دوره های تخصصی شرکت های واردکننده تکونولوژی های جدید به روز می کنند و در اختیار شهروندان تهرانی قرار می دهند.
از مهمترین فعالیت این مجموعه می توان به خدمات نقشه برداری ساختمان در تهران است که در پروژه های عمرانی و ملی به همراه کادری مجرب و به روز شرکت داشته و با تسلط کامل بر روی استانداردهای موجود انواع خدمات در این زمینه را ارائه می دهد.

پیمانکار نقشه برداری را از ما بخواهید !!!


نقشه برداری ساختمان چیست و انواع نقشه برداری ؟

نقشه برداری علمی می باشد که به اندازه‌گیری دقیق و تعیین موقعیت نسبی و مطلق هر عارضه‌ای چه مصنوعی و چه طبیعی بر روی زمین‌ می‌پردازد. در نقشه برداری اندازه گیری معمولا مناطقی که از مساحت کمی برخوردار باشند کرویت زمین صفر در نظر گرفته می شود که به این نوع نقشه برداری، نقشه برداری مستوی گفته می شود.

نقشه برداری زمینی (ژئودزی)

نقشه برداری زمینی به منظور تعیین شکل و ابعاد و عوارض سطحی زمین با عملیات میدانی به عنوان ژئودزی پایه محسوب می شود. در این روش طول ها، زوایا و اختلاف ارتفاع اندازه گیری شده و با مشخص شدن شکل و ابعاد عوارض نقشه ها ترسیم می‌شوند. عملیات صورت گرفته در این نوع نقشه :
• تهیه و محاسبه ی اطلاعات زمینی همانند تعیین موقعیت و جهت یابی، تعیین قبله
• برداشت و اجرای عوارض
• ایجاد شبکه های سطحی و ارتفاعی منطقه

نقشه برداری هوایی

نقشه برداری هوایی ، شاخه‌ای از علوم مهندسی است که به جمع آوری، آماده سازی، ذخیره سازی، پردازش، مدیریت، تحلیل، تلفیق، بازیابی و انتقال داده‌های مکان مرجع می‌پردازد.
معمولاً این عملیات شامل دو مرحله برداشت (یا اندازه‌گیری و محاسبه) و ارائه نتایج کار است. در مرحله اندازه‌گیری، از وسایل و دستگاه‌ها (نظیر توتال استیشن‌ها، تئودولیت‌ها، جی‌پی‌اس و …) و نیز روش‌های مختلفی استفاده می‌شود تا داده‌های لازم برای مرحله دوم بدست آید.
نتایج کار به صورتهای آنالوگ (نقشه، مقاطع طولی و عرضی و…) یا رقومی (مانند جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین) ارائه می‌گردد. امروزه با پیشرفته تر شدن پهپادها و افزایش قابلیت های آنها نقشه برداری هوایی نیز دچار تحولات عظیمی شده است و به دو شیوه انجام می شود.
روش اول با استفاده از عکس ها و تصاویر و سپس پردازش آنها می باشد که به آن فتوگرامتری گفته می شود.
روش دوم با بازتاب نور لیزر که لایدار (Lidar) نامیده می‌شود. پهپادها و ربات های پرنده هر دو روش را انجام می دهند و بسته به دقت و نوع پروژه روش تعیین می شود.

شرکت نقشه برداری تهران عمران چه خدماتی را ارائه می دهد؟

نقشه برداری زمینی در تهران | تهران عمران

نقشه برداری زمینی در تهران

با بهره گیری از تجهیزات روز نقشه برداری زمینی و نیز نقشه برداران مجرب و متخصص کار خود را ادامه در ت

نقشه برداری با GPS در تهران | تهران عمران

نقشه برداری با GPS در تهران

با وارد کردن تمام داده ها و اطلاعات جی پی اس روی کامپیوتر به شما امکان تعیین مساحت دقیق را می دهد

نقشه برداری هوایی با پهباد و هلی شات | تهران عمران

نقشه برداری هوایی در تهران

کلیه عملیات نقشه برداری مسطحاتی و ارتفاعی را با سرعتی بسیار بالا و منطبق بر استانداردهای سازمان نفشه

املاک بدون سند در تهران | تهران عمران

املاک بدون سند در تهران

نقشه برداری املاک بدون سند

با سایر خدمات تهران عمران آشنا شوید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به