تهران عمران > خدمات نقشه برداری > نقشه برداری زمینی

نقشه برداری زمینی در تهران

تهران عمران - خدمات نقشه برداری زمینی در تهران

یکی از قسمت های تعیین کننده در ساخت یک ساختمان انجام صحیح امور نقشه‌برداری به شکل درست است. آنچه که کارفرما باید برای نقشه برداری زمینی ساختمان بداند این است که در همه قسمت ها مهندسی ساختمان ساخت دیوار های نگهبان، تعیین بر و کف، تعیین محل صفر و صفر، اجرای صفحه ستون ها و اجرای ستون ها در ساختمان های فلزی همچنین قالب بندی در ساختمان های بتنی به این امر نیاز می باشد. در این عملیات لازم است از تیم های متخصص و کاربلد استفاده شود زیرا در صورت اشتباه یا خطا هزینه‌های جبران ‌ناپذیری به پروژه ساخت ساختمان تحمیل خواهد شد.

هم اکنون شرکت مهندسین مشاور تهران عمران با افزایش و به روز کردن لوازم و تجهیزات خود علاوه بر این خدمات مذکور، با استفاده از دانش روز فتوگرامتری و نرم افزارهای مربوطه و با بهره گیری از پرنده های بدون سرنشین خود ( پهپاد ) کلیه عملیات نقشه برداری مسطحاتی و ارتفاعی اعم از کاداستر شهری و نیمه شهری و توپوگرافی را با سرعتی بسیار بالا و منطبق بر استانداردهای سازمان نقشه برداری به انجام میرساند.

نقشه برداری زمینی در تهران

خدمات نقشه برداری زمینی شرکت تهران عمران

-تهیه نقشه توپوگرافی منطقه ای و شهری ، ثبت املاک،کاداستر شهری و غیر شهری
- پیاده سازی نقشه ها شامل مسیرها، خطوط لوله و انتقال نیرو
- تهیه پلان و پروفیل طولی و عرضی
- نقشه برداری از تاسیسات زیرزمینی
- انجام ترازیابی درجه یک و دو و سه
- تعیین و اندازه گیری نقاط کنترل زمینی و عکسی
- جمع آوری و آماده سازی اطلاعات مکانی به منظور ورود به سیستم اطلاعات جغرافیایی

مراحل اجرای عملیات نقشه برداری زمینی

جهت اجرای این عملیات فعالیتهای زیر انجام می گردد:
-شناسایی منطقه
-احداث ایستگاه مناسب
-تعیین موقعیت ایستگاه ها
-برداشت عوارض
-ترسیم عوارض

نقشه برداری ساختمان
نقشه برداری زمینی
با ما در تماس باشید.
شرکت عمران تهران مجهز به تجهیزات کاملا حرفه‌ای بوده و این توانایی را دارد که هر گونه خدمات عمرانی را در مدت زمان مناسب و با هزینه عالی به اجرا در آورد.
نقشه برداری زمینی

هدف از نقشه برداری ساختمان چیست؟

اهداف رایج این عملیات، می توانند شامل موارد زیادی از جمله مستندسازی و تعیین وضعیت حال موجود یک زمین قبل از ساخت باشد که در آن ویژگی های مهم زمین از لحاظ نقشه برداری ساختمان گزارش می‌شود.

نقشه برداری ساختمان

اهمیت نقشه برداری ساختمان قبل از ساخت چیست؟

عموماً پیش از ساختن یک پروژه ، این عملیات به منظور تعیین حدود اربعه یک زمین انجام می شود. نتایج این مرحله برای تهیه نقشه های فاز صفر و یک مورد استفاده قرار می گیرند تا فرصت ها و ریسک یک پروژه مشخص شود.


نقشه برداری با GPS

نقشه برداری برای موقعیت های متفاوتی شامل پیاده سازی مسیرها، خطوط لوله و انتقال نیرو، نقشه های شهری و هم چنین در مناطق زراعی و جنگلی صورت می گیرد. این امرنیازمند دقت بسیار بالایی است. نقشه برداری با جی پی اس این دقت بالا را هنگام وارد کردن داده ها و کلیه اطلاعات برروی رایانه ی شما و تعیین مساحت و اندازه گیری حجم و موقعیت یابی بسیار دقیق ،برای شما فراهم می کند و به همین دلیل در کلیه ی انواع نقشه از این ابزار استفاده می شود. همچنین قابلیت موقعیت یابی جغرافیایی مکان مورد نظر، محاسبه ی مساحت زیربنا و... در این سیستم تعبیه شده  که موجب سهولت در عملیات گشته است.

نقشه برداری ساختمان

احداث ایستگاه

در هر پروژه، تعدادی نقطه با دقت و استحکام بالا ایجاد می شود که ایستگاه نقشه برداری نام دارند و از انجایی که پایه و اساس عملیات در منطقه بوده و برداشت عوارض بر اساس آنها انجام می گیرد باید از دقت و استحکام بالایی برخوردار باشند. جهت احداث این ایستگاهها معمولاً از بتن های پیش ساخته با ابعاد استاندارد استفاده شده است.  این بتن ها به نحو مناسب در منطقه پراکنده و در محل های مناسب استقرار می یابند و عملیات آغاز می شود.


سایر مقالات:
تمامی حقوق این سایت متعلق به