تهران عمران > خدمات نقشه برداری > نقشه برداری زمینی

نقشه برداری زمینی در تهران با برترین شرکت نقشه برداری

نقشه برداری زمینی در تهران | تهران عمران

یکی از قسمت های تعیین کننده در ساخت یک ساختمان انجام صحیح امور نقشه‌برداری به شکل درست است.
آنچه که کارفرما باید برای نقشه برداری زمینی ساختمان بداند این است که در همه قسمت ها مهندسی ساختمان ساخت دیوار های نگهبان، تعیین بر و کف، تعیین محل صفر و صفر ، اجرای صفحه ستون ها و اجرای ستون ها در ساختمان های فلزی، همچنین قالب بندی در ساختمان های بتنی به این امر نیاز می باشد.
در عملیات نقشه برداری زمینی در تهران لازم است از تیم های متخصص و کاربلد استفاده شود، زیرا در صورت اشتباه یا خطا هزینه‌های جبران ‌ناپذیری به پروژه ساخت ساختمان تحمیل خواهد شد.


هم اکنون شرکت مهندسین مشاور تهران عمران با افزایش و به روز کردن لوازم و تجهیزات خود علاوه بر این خدمات مذکور، با استفاده از دانش روز فتوگرامتری و نرم افزارهای مربوطه و با بهره گیری از پرنده های بدون سرنشین خود ( پهپاد ) کلیه عملیات نقشه برداری مسطحاتی و ارتفاعی اعم از کاداستر شهری و نیمه شهری و توپوگرافی را با سرعتی بسیار بالا و منطبق بر استانداردهای سازمان نقشه برداری به انجام می رساند.
برای دریافت سایر خدمات نقشه برداری در تهران اعم از نقشه برداری زمینی در تهران و یا نقشه برداری هوایی در تهران می توانید از طریق فرم های استعلام موجود در صفحه درخواست خود را به ثبت برسانید.


نقشه برداری زمینی چیست؟

در نقشه برداری زمینی، تمامی عملیات با استفاده از ابزار های اندازه گیری زمین همراه با عملیات میدانی انجام می گیرد.در این روش بطور کلی با اندازه گیری طولها، زوایا و اختلاف ارتفاع، شکل و ابعاد عوارض مشخص شده و ترسیم می‌شوند. نقشه: نقشه تصویر قائم سطح زمین است که به نسبت مشخصی به نام مقیاس کوچک شده باشد.

خدمات و مراحل نقشه برداری زمین در تهران با تهران عمران

۸ خدمات نقشه برداری زمینی شرکت تهران عمران

۱- تهیه نقشه توپوگرافی منطقه ای و شهری.
۲- ثبت املاک، کاداستر شهری و غیر شهری.
۳- پیاده سازی نقشه ها شامل مسیرها، خطوط لوله و انتقال نیرو.
۴- تهیه پلان و پروفیل طولی و عرضی.
۵- نقشه برداری از تاسیسات زیرزمینی.
۶- انجام تراز یابی درجه یک و دو و سه.
۷- تعیین و اندازه گیری نقاط کنترل زمینی و عکسی.
۸- جمع آوری و آماده سازی اطلاعات برای ورود به سیستم جغرافیایی اطلاعاتی.

خدمات نقشه برداری زمینی در تهران | تهران عمران

مراحل اجرای عملیات نقشه برداری زمینی

۱- شناسایی منطقه : پس از تحویل زمین توسط کارفرما، تیم نقشه برداری در محل مستقر شده و عواملی مانند مساحت منطقه، راههای دسترسی و ... را شناسایی می کنند.
۲- احداث ایستگاه نقشه برداری: برای احداث ایستگاه ها، از بتن های پیش ساخته با ابعاد استاندارد استفاده شده که آنها، به نحو مناسب در منطقه پراکنده و در محل های مناسب نصب می شود.
۳- تعیین موقعیت ایستگاه: تمام ایستگاهها با GPS مشاهده شده و پس از انجام پردازش و محاسبات، مختصات محاسبه می شود.
۴- برداشت عوارض: برداشت عوارض از مهم ترین بخش هر پروژه نقشه برداری می باشد که عوارض طبیعی موجود در سطح زمین با توجه به مقیاس و دقت مورد نیاز نقشه، توسط دوربین برداشت می گردند.
۵- ترسیم عوارض: پس از ورود نقاط به محیط این نرم افزارها، ترسیم عوارض بر اساس کد یا شناسه آنها انجام شده و سپس مرحله ترسیم و ویرایش خطوط منحنی تراز انجام می‌گیرد.

اهداف و اهمیت نقشه برداری زمینی ساختمان چیست؟

هدف از نقشه برداری زمینی ساختمان چیست؟

اهداف رایج این عملیات، می توانند شامل موارد زیادی از جمله مستندسازی و تعیین وضعیت حال موجود یک زمین قبل از ساخت باشد که در آن ویژگی های مهم زمین از لحاظ نقشه برداری ساختمان گزارش می‌شود.

اهمیت و هدف نقشه برداری زمینی در تهران چیست؟ تهران عمران

اهمیت نقشه برداری قبل از ساخت چیست؟

عموماً پیش از ساختن یک پروژه، این عملیات به منظور تعیین حدود اربعه یک زمین انجام می شود. نتایج این مرحله برای تهیه نقشه های فاز صفر و یک مورد استفاده قرار می گیرند تا فرصت و ریسک یک پروژه مشخص شود.

انواع ابزار های نقشه برداری زمینی

زاویه یاب (تئودولیت)

تعیین موقعیت جهانی

تراز یاب (نیوو)

متر نواری

طولیاب الکترونیکی لیزری

توتال استیشن

نقشه برداری زمینی در تهران با GPS

نقشه برداری برای موقعیت های متفاوتی شامل پیاده سازی مسیرها، خطوط لوله و انتقال نیرو، نقشه های شهری و هم چنین در مناطق زراعی و جنگلی صورت می گیرد. این امرنیازمند دقت بسیار بالایی است. نقشه برداری با جی پی اس این دقت بالا را هنگام وارد کردن داده ها و کلیه اطلاعات برروی رایانه ی شما و تعیین مساحت و اندازه گیری حجم و موقعیت یابی بسیار دقیق ،برای شما فراهم می کند و به همین دلیل در کلیه ی انواع نقشه از این ابزار استفاده می شود. همچنین قابلیت موقعیت یابی جغرافیایی مکان مورد نظر، محاسبه ی مساحت زیربنا و... در این سیستم تعبیه شده  که موجب سهولت در عملیات گشته است.

نقشه برداری زمینی در تهران با GPS | تهران عمران

نقشه برداری زمینی در تهران و احداث ایستگاه | تهران عمران

نقشه برداری زمینی در تهران و احداث ایستگاه ها

در هر پروژه، تعدادی نقطه با دقت و استحکام بالا ایجاد می شود که ایستگاه نقشه برداری نام دارند و از انجایی که پایه و اساس عملیات در منطقه بوده و برداشت عوارض بر اساس آنها انجام می گیرد باید از دقت و استحکام بالایی برخوردار باشند. جهت احداث این ایستگاهها معمولاً از بتن های پیش ساخته با ابعاد استاندارد استفاده شده است.  این بتن ها به نحو مناسب در منطقه پراکنده و در محل های مناسب استقرار می یابند و عملیات آغاز می شود.


جهت انواع خدمات نقشه برداری زمینی در تهران، می توانید از طریق فرم های استعلام موجود در صفحه درخواست خود را به ثبت برسانید تا هماهنگی های لازم با متخصصان حرفه ای و کاربلد شرکت تهران عمران انجام گیرد و در سریعترین زمان ممکن با برنامه ریزی از قبل آماده شده، به محل مورد نظر اعزام شوند.

با سایر خدمات تهران عمران آشنا شوید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به