تهران عمران > خدمات عمرانی در تهران > نقشه کشی ساختمان در تهران
نقشه کشی ساختمان

عمران تهران - نقشه کشی ساختمان در تهران

نقشه کشی و طراحی ساختمان در تهران

برای شروع یک پروژه ساختمانی پس از مطالعات اولیه ، باید برای تهیه نقشه ساختمان اقدام نمود. امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در این امر در سطح بسیار حرفه ای و گسترده ای و به کمک نرم افزارهای کامپیوتری پیشرفته در حال انجام است.یکی از خدمات عمران تهران ، نقشه کشی ساختمان در تهران متشکل از مجرب ترین و متخصص ترین مهندسین برای ارائه ی خدمات به همشهریان خود می باشد. از ویژگی های این شرکت می توان به مواد زیر اشاره نمود:
۱- به کار گیری تیم متخصص و مسلط به دانش روز
۲- بهره گیری از امکانات پیشرفته نرم افزاری
۳– بالاترین کیفیت و دقت در ارائه خدمات 
۴– تحویل در کمترین زمان ممکن با قیمت بسیار مناسب
۵ – انجام بی واسطه و مستقیم پروژه ها
۶- انجام اختصاصی پروژه های فوری و دارای زمان محدود
۷ – پذیرش پروژه از سراسر ایران و سایر کشورها
۸ – اصلاح و تکمیل پروژه های ناقص
۹– آماده همکاری با کلیه شرکت ها
خوشبختانه شرکت عمران تهران که یک شرکت ساختمان سازی به صورت کلی است و کلیه خدمات عمرانی از تخریب و خاک برداری گرفته تا سفت کاری و نازک کاری ، مقاوم سازی و اجرای فونداسیون و اسکلت بندی ... را جز فعالیت های خود می داند و در کنار این اقدامات در زمینه نقشه کشی و طراحی ساختمان در کنار شما کارفرمایان عزیز خواهد بود و با تجربه چندین ساله خود ، طراحی نقشه های بسیار مدرن و خاص را برای افرادی که به محیط خانه و خاص بودن آن اهمیت ویژه ای می دهند با بالاترین دقت و در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.

خدمات نقشه کشی ساختمان در عمران تهران:
عمران تهران با تیم مجرب و سابقه مفید در زمینه نقشه کشی و طراحی ساختمان خدمات زیر را ارائه می دهد:
مشاوره در زمینه طراحی ، اجرا و مدیریت پیمان
طراحی نقشه خانه های ویلایی ، یک طبقه ، دو طبقه (دوبلکس) و سه طبقه
طراحی نقشه آپارتمان های مسکونی تک واحد ، دو واحد و ... 
تهیه نقشه برای ساختمان های قدیمی فاقد نقشه طراحی نمای ساختمان به صورت کلاسیک و مدرن
طراحی محوطه سازی باغ و ویلا ، آبنما ، استخر و ...
محاسبات سازه ، برق و مکانیک
طراحی و ساخت انواع ماکت های حرفه ای
نظارت بر اجرای پروژه ها

قیمت نقشه کشی ساختمان در تهران

نقشه کشی ، مهمترین و باارزشترین مرحله ساخت و ساز است و یک طراحی خوب ، مناسب و دلنشینف محیطی را برای شما فراهم می کند که یک عمر از آن لذت ببرید. عوامل زیادی در تعیین قیمت و هزینه طراحی از جمله سلایق و نیازهای شما بستگی دارند. شرکت عمران تهران تلاش کرده تا در بحث قیمت گذاری و تعیین قیمت نقشه کشی ساختمان در تهران حالتی متعادل را مدنظر قرار دهد که هم کیفیت کاهش پیدا نکند و هم قیمتی که تعیین می شود اقتصادی و به صرفه باشد.

انواع نقشه های ساختمانی

۱. نقشه های معماری :
پلان(plan) ، از مهم ترین بخش در این زمینه به شمار می آید. در این قسمت می توان وضعیت و ابعاد اتاق ها ، محل در و پنجره ها، راه پله و آسانسور را به خوبی نشان داد. معمولا طراحی پلان با توجه به کاربری که برای ساختمان مشخص می شود متفاوت است. به طور مثال طراحی ویلا با طراحی یک آپارتمان مسکونی کاملا متفاوت است . برای ویلا، بیشتر فضاها بصورت باز و نیمه باز طراحی می شوند.
برای اکثر ساختمانهای چند طبقه پلان تیپ(Typical plan) تهیه می شود به این مفهوم که چند طبقه دارای پلان یکسانی می باشند. از دیگر پلان های معماری می توان به مقطع(section)و نما(elevation) اشاره نمود. در نقشه ی مقطع دید از روبرو و به صورت برش فرضی عمودی ساختمان است. مقطع برای نمایش بخش های حساس داخلی از جمله راه پله، رامپ، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ترسیم می شود. نقشه ی نما نیز همانطور که از نامش پیداست ، نمای بیرونی ساختمان را از روبه رو به تصویر می کشد. در کل نقشه های معماری به دو دسته تقسیم می شوند . دسته فاز یک و دسته فاز ۲.

۲. نقشه های سازه ای یا محاسباتی :
پس از ترسیم پلان معماری در فاز یک ، نوبت به تهیه پلان در فاز ۲ می رسد. در این پلان جزئیات ساخت و نحوه ی اجرای سازه برای مهندسان مشخص شده و نظارت های ساخت نیز بر اساس آن انجام می شود.
از جمله ی مهم ترین آن ها ، به نقشه های
اسکلت ساختمان
پی و ستون ها
دیوارهای برشی و باربر 
تیرریزی سقف
می توان اشاره نمود.

۳. نقشه های تاسیساتی :
شامل دو نوع نقشه می باشد، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی می باشد.
* در نقشه های تاسیسات مکانیکی کلیه ی نقشه های تهویه وهدایت آب و فاضلاب رسم می شود که شامل لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی ، لوله کشی سیستم شوفاژ و تهویه مطبوع ، شبکه آب باران و فاضلاب ، کانال های تهویه یا کولر ، لوله کشی موتور خانه می باشد.
* در نقشه های تاسیسات برقی نیز کلیه نقشه های کلید و پریز ، سیم کشی های روشنایی، تلفن، سیستم سرمایش و اسپیلیت، سیستمهای صوتی، جعبه برق، سوکت های برق، تلفن، آنتن ، آیفون، اطفاء حریق، برق اضطراری و موتورخانه مشخص می شود.
سایر مقالات:
تمامی حقوق این سایت متعلق به