تهران عمران > خدمات عمرانی در تهران > خاک برداری و گود برداری در تهران

تخریب و خاک برداری در تهران | گود برداری در تهران

عمران تهران مجری تخریب و خاک برداری ساختمان در تهران

تخریب و خاک برداری ساختمان یکی از پر زحمت ترین کارهای ساختمانی است که برای انجام آن باید از تخصص و ابزار مناسب استفاده کرد. این نوع فعالیت در کنار همه مشکلات و سختی هایی که دارد نیازمند ابزارالات و تجهیزات لازم است که باید توسط افراد متخصص در این زمینه به کار گرفته شوند. در اصل تخریب و خاک برداری ساختمان نیازمند تجربه و تخصص لازم است در غیر این صورت ممکن است هنگام تخریب یا گود برداری، ساختمان های مجاور دچار ترک خوردگی و یا حتی ریزش شوند که علت اصلی این قبیل اتفاقات عدم تجربه و دقت در کار و نداشتن تخصص می باشد. ما با استفاده از تجهیزات و ابزار های لازم هر گونه نیاز شما را به بهترین شکل رفع خواهیم کرد. از جمله اقداماتی که تحت عنوان تخریب و خاک برداری در تهران، این شرکت موظف به انجام آن می باشد شامل عملیات تخریب ساختمان با ابزار و ماشین آلات تخریب و با استفاده از نیروهای انسانی ماهر و با تجربه با حفظ کلیه موارد ایمنی و حفاظتی و خاکبرداری و گود برداری و حمل نخاله های ساختمانی به خارج از شهر و ... می باشد.

خاک برداری

تخریب، گودبرداری و خاک برداری ساختمان در تهران یکی از فعالیت های شرکت ساختمان سازی عمران تهران به حساب می آید. این فعالیت یکی از مجموع کارهای عمرانی محسوب می شود که به علت های مختلفی همچون بازسازی خانه های قدیمی در تهران، رسیدن به تراز بکر ، حفاظت فوندانسیون ها در برابر یخبندان، احداث کانال و احداث پارکینگ و ... انجام می شود. اگر بخواهیم علت انجام چنین عملیات هایی را به صورت دقیق تر بررسی کنیم باید اشاره کنیم که امروزه به دلیل افزایش روز افزون احداث سازه های بلند و نیاز به پارکینگ در طبقات پایین تر از سطح زمین در این ساختمان ها ، تعداد گود برداری ها به خصوص گود برداری های عمیق و نیمه عمیق رو به افزایش است که باید این کار به صورت کاملا مهندسی شده انجام شود تا مشکلی در ادامه کار پیش نیاید.


خاک برداری
خاک برداری

چه زمانی نیاز به گود برداری و خاک برداری است؟

باید دقت داشت که گودبرداری یا خاک برداری ساختمان یعنی برداشتن خاک از سطح زمین و رسیدن به عمق آن نه فقط خاک برداشتن . و حال چرا پیش از اینکه یک ساختمان را بنا کنند به گو برداری می پردازند؟ به چند علت که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. معمولا با توجه به نقشه طراحی شده از ساختمان، گودبرداری را تا سطح زیرین فونداسیون انجام می دهند، تا اولا محیط کار بازتر و تمیزتر باشد و ثانیا فضای خالی ایجاد شده در مابین ستونها و شناژها را با خاک استخراج شده از چاه و یا ... پر کنند تا زمین سفت تری برای اجرا پروژه در اختیار داشته باشند.

از جمله دلایل گودبرداری در ساختمان می توان به این چند مورد اصلی اشاره کرد:
۱ _ رسیدن به سطح خاک سفت و محکم
۲_ با توجه قوانین شهرداری، ارتفاع سازه از سطح زمین محدودیت دارد
۳_ پایین تر آوردن مرکز ثقل سازه و در نتیجه پایداری بیشتر آن در برابر عوامل طبیعی
۴_ قرار دادن فونداسیون در محلی امن و به دور از سیل و یخبندان. برای احداث طبقات بیشتر و تامین پارکینگ و انباری
۵_ و ...

ماشین الات

مراحل تخریب و خاک برداری در تهران

مراحل تخریب ساختمان اعضای سازه ای که باید به صورت ترتیبی تخریب شود شامل موارد زیر است:
* در ابتدا باید کلیه دال ها تخریب شوند. * سپس تیرهای ثانویه و بعد از آن تیرهای اصلی باید تخریب شود * سایبان ها و ایوان ها در مرحله بعد و پیش از تخریب طبقات داخلی باید تخریب شود * پنل دیوار شامل تیرها و ستون ها، باید به تدریج و به شکل کنترل شده تخریب گردد * ایوان ها و بالکن های پیش آمده، می تواند شدیدا اًمنیت عمومی را به خطر اندازد و لذا باید با احتیاط و دقت فراوان انجام شود که برای جلوگیری از خسارات جانی و مالی باید سازه های تکیه گاهی موقت و سکوهای محافظ باید دقیقاً زیر ایوان ها یا بالکن های پیش آمده قرار گیرند.

از جمله مراحلی که در گود برداری و خاک برداری باید رعایت شود شامل موارد زیر است:

* ابتدا باید اطلاعات لازم در این زمینه از جمله آزمایش خاک ، سطح آبهای زیرزمینی، عمق گودبرداری طبق نقشه، وضعیت ساختمانها و زمین های هم جوار را به دست آورد. * با توجه به احتمال خسارت های جانی و مالی، بیمه بودن پرسنل پیمانکار امری ضروری است * آگاهی از محدودیت ترافیکی در رفت و آمد کامیون ها * در صورت لزوم باید مجوز لازم را از ارگانهای ذیربط ( گاز ، برق ، مخابرات ، آب و فاضلاب ، آتش نشانی ، کلانتری محل و ......) کسب کرد * آگاهی کافی و دقیق از مسیر لوله و تاسیسات شهری (لوله و کابل و ... )

تخریب و خاک برداری

قیمت خاک برداری و گودبرداری در تهران

عوامل موثر در تعیین قیمت خاک برداری و گود برداری در تهران

برای انجام پروژه های عمرانی باید هزینه های مختلفی را پرداخت کرد که هر شرکت با توجه به نوع کیفیت و توانایی های خود در انجام این پروژه ها قیمت متفاوتی اعلام می کند. اما با این وجود هیچ کدام از شرکت ها تا پیش از بازدید از محل مورد نظر برای گود برداری یا بازدید از ساختمان برای تخریب قیمت دقیقی ارائه نمی دهند چرا که عوامل متفاوتی در قیمت گذاری تخریب و خاک برداری یا گود برداری تاثیر گذارند.
شرکت عمران تهران 
نیز با شروع فعالیت خود در زمینه تخریب و خاک برداری ساختمان در تهران سعی کرده تا حد ممکن قیمت های منصفانه و قابل قبولی برای هر کدام از فعالیت های خود ارائه دهد. این قیمت گذاری بستگی به عوامل مختلفی دارد که به برخی از این عوامل اشاره خواهد شد.
۱- محل وجود ساختمان مورد نظر برای تخریب ( بیرون شهر، داخل شهر)
۲- میزان نزدیکی ساختمان های مسکونی به ساختمان مورد نظر چرا که برای هر مسافت ابزار متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد.
۳- ابعاد و مساحت ساختمان
۴- تعداد طبقه های ساختمان برای تخریب
۵- محل پروژه ساختمانی و دسترسی ماشین آلات ساختمانی و مسافت پروژه تا محل دپو نخاله
۶- حجم خاکبرداری ساختمان، حجم خاکبرداری با ضرب کردن طول، عرض و ارتفاع خاک بدست می آید
* معمولا مبلغی توسط کارفرما بعنوان پیش پرداخت به پیمانکار پرداخت می شود تا ماشین آلات مورد نیاز را به محل کارگاه منتقل نماید. لازم به ذکر است که قیمت خاکبرداری از روی نقشه نیز قابل محاسبه است.

شرکت ساختمان سازی در تهران
یکی از شرکت هایی است که در حوزه های مختلف ساختمان سازی به صورت کلی و جزئی فعال است و کلیه خدمات عمرانی از طراحی داخلی ساختمان و طراحی نمای ساختمانی در تهران گرفته تا تخریب و خاکبرداری ، سفت کاری و نازک کاری و ... در شهر تهران را جز فعالیت های خود می داند که با داشتن کادری مجرب در کنار شما کارفرمایان عزیز خواهد بود و با تجربه چندین ساله خود ، طراحی نقشه های بسیار مدرن و طراحی داخلی خاص را برای افرادی که به محیط خانه و خاص بودن آن اهمیت ویژه ای می دهند با بالاترین دقت و در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.


تخریب
سایر مقالات:
تمامی حقوق این سایت متعلق به