تهران عمران > خدمات عمرانی در تهران > سفت کاری ساختمان

سفت کاری ساختمان با بهترین شرکت ساختمان در تهران

از اولین مراحل پس از ساخت زیر بنا و اسکلت بندی و اجرای فونداسیون، سفت کاری ساختمان و طراحی اصلی ساختار ساختمان ها می باشد. در بحث ساختمان سازی تمامی مراحل باید با دانش و اطلاعات کافی زیر نظر مدیران برتر، مهندسان و پیمانکاران با سابقه ای درخشان که رزومه کاری عالی را در کار ساختمانی در تهران برای خود به ثبت رسانده اند استفاده کرد.
شرکت تهران عمران در تمامی مراحل ساختمان سازی در تهران پذیرای عقد قرار داد با شما همشهریان عزیز می باشد. قابل ذکر است که این مجموعه تمام خدمات را به صورت کنتراتی برای شما انجام می دهد.
از خدمات سفت کاری که توسط تهران عمران انجام می شود :
۱- بناهای کوچک، متوسط و مجتمع های چند واحدی .
۲- شهرک سازی ها با وسعت بالا .
۳- انواع ساختمان های مسکونی، تجاری اداری و صنعتی .
۴- اجرای اسکلت بتنی و سقف آن ها .
۵- انجام سفت کاری به صورت اعتباری و مشارکت .

قیمت سفت کاری ساختمان در تهران

سفت کاری ساختمان متری چند

هزینه درج شده در این قسمت بنا بر فصل هایی از سال، محل مورد نظر و متراژ محل قابل تغییر می باشد. هزینه سفت کاری  در شرکت ساختمان سازی در تهران بر اساس (فونداسیون، اسکلت بندی ، دیوار کشی و گچ خاک) بیان شده است.

سفت کاری ساختمان چیست ؟

هنگامی که فردی تصمیم به ساخت خانه، کارخانه، مغازه می کند اولین مرحله ای که به ذهنش می آید سفت کاری می باشد. معمولا برای اجرای کار هایی که از قسمت های مختلف تشکیل شده است برای تمرکز بیشتر و بالا بردن کیفیت اجرا کار های بزرگ به مجموعه ای از کار های کوچک تقسیم می شود.
ساختمان سازی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و از دیدگاه های گوناگون در بحث اجرا به قسمت های مختلف تقسیم شده است که یکی از آن ها همین مرحله می باشد.
سفت کاری از حرفه ای ترین و تخصصی ترین بخش ها به حساب می آید که در طول عمر ساختمان تاثیر به سزایی دارد.کوچکترین بی توجهی و کم کاری در این بخش از عمران ساختمانی، می تواند منجر به خسارات جبران ناپذیری شود. 
تمام ساخت و ساز ها به صورت کلی به دو بخش نازک کاری و سفت کاری تقسیم بندی می شود.
۱-  نازک کاری:
عملیات نازک کاری شامل کلیه عملیات های اجرایی به جز سفت کاری می باشد. برخی از خدمات نازک کاری عبارتند از عایق کاری، تاسیسات، اندود کاری، کاشی کاری، برق کاری، سنگ کاری، نصب در و پنجره، نقاشی  و... می باشد.
۲-  سفت کاری:
 
این مرحله جزوه اولین مراحلی است که توسط شرکت ها و پیمانکاران انجام می گیرد. کلاً این عملیات مربوط به احداث بنای اصلی ساختمان و عملیات نازک کاری مربوط به تزئینات می باشد.


مهمترین ویژگی های سفت کار تهران افیس

۱- تعهدکاری از ویژگی مهم فرد سفت کار ساختمان است.
۲- تخصص و تجربه بالا این مرحله در انواع پروژه ها.
۳- بهره مندی از مهارت لازم جهت هر گونه فعالیت مربوطه .
۴- سرعت در اجرای عملیات ها.
۵- تضمین کیفیت کار و استفاده از مواد مرغوب.


مراحل سفت کاری ساختمان به ترتیب


۱- خاکبرداری ساختمان

۲- آماده سازی بستر

۳- بتن مگر

۴- آرماتور بندی

۵- نصب صفحات ستون ها

۶- بتن ریزی


۷ - نگهداری بتن پی

۸- خاموت بندی ستون

۹- بتن ریزی ستون ها

۱۰- اجرای سقف تیرچه بلوک

۱۱- نگهداری بتن سقف

ادامه کار...


مراحل بعد از سفت کاری ساختمان :

۱- قیر و گونی و شمشه گیری .
۲- گچ کاری ساختمان و کشته کشی .
۳- موزائیک سرویس ها شامل حمام، توالت، آشپزخانه...
۴- قیر و گونی سرویس ها، فرش کف، کاشی و ملات آن .
۵- سقف کاذب، نما، عایق کاری رطوبتی.

نکات اجرایی سفت کاری ساختمان

خاک برداری و رسیدن به خاک سفت

از مهمترین اهداف شناسایی خاک، دانستن مقاومت خاک می باشد که با ایجاد حفره هایی در زمین و آزمایشات لازم از آن اطلاع پیدا می کنند. پس از بررسی خاک باید عملیات خاک برداری انجام شود. تخریب و خاک برداری ساختمان بر خلاف انتظار همگان امری حساس و خطر آفرین است چرا که یک حرکت اشتباه در تخریب موجب آسیب دیدن کارگران می شود و همچنین یک حرکت اشتباه در گود برداری موجب تخریب خانه های مجاور می شود. بهترین راهکار سپرد این کار به یک شرکت معتبر و حرفه ای در این زمینه است.
آغاز حرفه ای ساختمان سازی ابتدا با خاک برداری زمین می باشد. خاک دستی، خاک نباتی، خاک طبیعی بکر از انواع خاک های یک زمین می باشد که شناخت آن ها باید در دستور کار کارگران و مهندسان باشد.

خاک برداری و رسیدن به خاک سفت | سفت کاری تهران عمران

اجرای فونداسیون و اسکلت بندی | سفت کاری ساختمان تهران عمران

اجرای فونداسیون و اسکلت بندی

از جمله فعالیت های حساسی که در شرکت عمران تهران قابل انجام است، مرحله پی ریزی، اسکلت بندی و فونداسیون ساختمان در تهران است که از حساس ترین و با دقت ترین قسمت می باشد. فونداسیون به تعبیر عامیانه تکیه گاه اصلی به شمار می رود که رابط انتقالی بار های وارد ساختمان به خاک زیرین می باشد
منفرد، مرکب، نواری و گسترده از انواع پی ها می باشند که اصول اجرایی در آن ها یکسان بوده ولی در جزئیات تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
پس از قالب بندی و آرماتوربندی اقدام به بتن ریزی می کنند که این عمل بوسیله پمپ های بتنی در پروژه های بزرگ ساختمانی و بصورت دستی در ساختمان های کم طبقه انجام می گیرد. پس از خشک شدن بتن زیر، سرهای فونداسیون مشخص هستند که باید ستون های عمودی و در کل اسکلت احداث شود. اسکلت بندی فلزی ستون ها را با تیر ها و ستون های فلزی کامل می کنند و در اسکلت بتونی ، ستون ها را با قالب های بتنی ایجاد می کنند.


اجرای سقف

اجرای سقف در ساختمان ها انواع گوناگونی دارد که برای هر ساختمان، سقف مناسب آن در نظر گرفته و سپس اجرا و ساخته می شود. سیستم طاق ضربی، سقف تیرچه بلوک سفالی و سیمانی و فوم ،تیرچه پاشنه بتنی، تیرچه فندوله سفالی سنتی، تیرچه بتنی سنتی، سقف تام،سقف گرین وافل، سقف کامپوزیت، سقف روفیکس و... از انواع سقف های ساختمانی می باشند که برخی منسوخ و برخی کماکان در حال اجرا می باشند.
در مرحله اجرای سقف و تیرها ، از شمع های چوبی موقت و یا لوله های فلزی در زیر سقف استفاده می شود که برای ثابت نگاه داشتن سقف الزامی است.
اجرای سقف که بنا به قسمت های مختلف از شیوه های متفاوتی برای آن استفاده می شود. انجام این مرحله از سفت کاری از جمله فعالیت های شرکت عمران تهران ، شرکت ساختمان سازی در تهران می باشد. این مجموعه در فعالیت نام برده شده نیز زیر نظر مهندس ناظر انجام خواهد گرفت . اجرای سقف ساختمان که از اهمیت بالایی برخوردار است با رعایت کلیه امور ایمنی به اتمام برسد.

اجرای سقف | سفت کاری ساختمان تهران عمران

قیمت اجرای سفت کاری ساختمان در تهران

تیغه کاری

در این مرحله ابتدا قاب های درب و پنجره ها را مشخص و نصب می کنند و سپس از روی نقشه ساختمان شروع به دیوار کشی می کنند و اتاقها و سایر قسمتها را بعد از خط کشی ، با استفاده از سفالهای سبک از هم جدا میکنند.
که البته این دیوارها باید گونیا باشد و به صورت خط کشی شده و صاف بنا شود تا از عواقب بعدی آن و قناسی خانه جلوگیری شود.
البته برخی از کارفرمایان تیغه چینی را جزو مراحل سفت کاری ساختمان نمی دانند، اما اغلب کارفرمایان پس از خرید جنس تیغه مورد نظر خود ، اجرای تیغه را به صورت کلی به بنایان با تجربه واگذار می کنند.
همچنین ، همزمان با تیغه بندی اتاقهای داخلی ، میتوانیم اقدام به نماکاری ساختمان نمائیم تا به هنگام نصب پنجره ها از هر دو طرف ، موقعیت دقیق پنجره ها و بازشو ها تثبیت گردد

با سایر خدمات تهران عمران آشنا شوید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به