تهران عمران > خدمات عمرانی در تهران > شرکت مقاوم سازی ساختمان در تهران

مقاوم سازی ساختمان در تهران با تهران عمران

امروزه شرکت های مقاوم سازی ساختمان ها به صورت گسترده شروع به فعالیت کرده و پا به این عرضه گذاشته اند. مقاوم سازی ساختمان ها به دلایل مختلفی انجام می گیرد ولی همان گونه که از عبارت مقاوم سازی ساختمان ها مشخص است این عمل به منظور استحکام بیشتر و مقاوم نمودن ساختمان ها در برابر عوامل مختلفی می باشد.
امروزه برای اینکه از سرمایه های ملی محافظت شود و از اتلاف بیهوده آن جلوگیری شود وجود شرکت های مقاوم سازی برای ساختمان ها امری ضروری بوده است. در شهر های بزرگتری مانند تهران، اصفهان، مشهد و .... نیاز به این امر ضروری تر بوده چرا که دارای جمعیت بیشتر و صد البته ساختمان های بیشتری می باشد.
شرکت عمران تهران
با داشتن کادری مجرب در انجام کلیه خدمات عمرانی و ساختمانی خدمات مربوط به مقاوم سازی ساختمان در تهران را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. 

بسیاری از افراد فکر می کنند که مقاوم سازی ساختمان ها تنها مختص به سازه ها و بنا های قدیمی می باشد تا بتواند آن ها را در برابر شرایط مختلف مصون نگهدارد. ولیکن این تفکر اشتباه می باشد بلکه امروزه نه تنها ساختمان های قدیمی، بلکه ساختمان های نوساز نیز به مقاوم سازی روی آورده اند .عواملی همچون تغییر کاربری ساختمانها، افزایش طبقه، ضعف در طراحی و اجرا، تغییر آیین نامه های طراحی و فرسودگی سازه ها ناشی از عوامل محیطی منجر به نیاز سازه ها به ترمیم دارند.


مقاوم سازی ساختمان ها به روش ها و شیوه های مختلفی انجام می گیرد که شرکت های مختلف با بررسی اوضاع ساختمان و شرایط موجوده، با بهره مندی از اطلاعات پایه و تکیه بر دانش متخصصان و مهندسان خود شیوه مقاومت سازی را انتخاب نموده و سپس مشغول به کار می شوند. مشاور مقاوم سازی با آگاهی از چگونگی روند مطالعه و بررسی سازه و علت یابی اتفاق رخ داده نسبت به ارائه راهکار مناسب مقاوم سازی در خصوص مشکل پیش آمده ارائه طریق می نماید. به طور کلی وجود این شرکت باعث می‌شود که فونداسیون و مقاومت ساختمان در برابر عوامل تخریب و میزان طول عمر ساختمان سنجیده شود.

مقاوم سازی ساختمان در تهران زیر نظر مجرب ترین مهندسان

شرکت های مقاوم سازی ساختمان ها از ابتدای ساخت و ساز تا انتهای عملیات، به صورت مرتب پیگیر مسائل مختلف هستند تا کوچک ترین مشکلی برای بناها به وجود نیاید. شرکت تهران عمران در این چند سال اخیر با عملیات اجرایی بالا و بازدهی مطلوب اثبت کرده است که پروژه های به اتمام رسیده از سوی ان ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و دارای کمترین تخرب و بحران بوده است. زیرا تمام این عملیات ها به طور مداوم توسط مهندسان کربلد مورد آزمایش دقیق قرار می گرفته تا ساختمان‌ها در هنگام وقوع احتمالی با آسیب‌های کمتری همراه شود.

مقاوم سازی ساختمان ها به چه معناست؟

مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله

عملیات ارتقا مقاومت ساختمان ها برای بهبود عملکرد آن در برابر لرزه های ساختمانی و سایر عوامل طبیعی را مقاوم سازی ساختمان می گویند. مقاوم سازی ساختمان محدود به مقاوم سازی لرزه ای نمی باشد چرا که دلایلی دیگری از جمله افزایش بارهای وارده بر سازه، اضمحلال مصالح را دارد. ساختمان هایی که در گذشته ساخته می شده اند به دو قسمت تقسیم می شوند. ساختمان هایی که از خشت و گل و سیمان ساخته می شده اند و فارغ از اسکلت و کلاف بندی هستند و ساختمان هایی که دارای کلاف های بتنی و یا فلزی بوده اند و از سیستم باربری جانبی استفاده می کرده اند.


ساختمان های قدیمی دارای مهندس ناظر اجرا بوده که باعث افزایش کیفیت ساخت ساختمان‌های قدیمی می‌شود یا فاقد مهندس ناظر می باشند که سبب افت کیفیت اجرا می‌شود. مسئله بعد در ساخت ساختمان‌های قدیمی عدم وجود آیین نامه و یا عدم رعایت آیین نامه سبب آسیب پذیری ساختمان در برابر زلزله می‌ باشد.

شرکت مقاوم سازی ساختمان در تهران و سایر خدمات

تهران عمران

خدمات شرکت تهران عمران شامل کلیه خدمات بهسازی، مطابق بر اساس آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های داخلی و خارجی برای پروژه های مطرح شده می باشد که به همراه برآورد مالی و زمانی به کارفرمایان عزیز ارائه می شود. این خدمات شامل ارائه راهکارهای خاص برای مقاوم سازی با الیاف FRP و میلگرد FRP، ایجاد پشت بند و هسته، حفاظت در برابر خوردگی، تزریق رزین، تقویت کلاف و اتصالات، یکپارچه سازی سقف و دیوار، اجرای دیوار برشی و طراحی و ساخت سازه های بتنی و ... می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید.


هزینه مقاوم سازی ساختمان

هزینه مقاوم سازی ساختمان ، بافت های فرسوده و قدیمی ، با توجه به حجم و نوع کار متفاوت است. برای تعیین دقیق هزینه و قیمت نهایی ، ابتدا باید از محل مورد نظر ، توسط کارشناس مربوطه بازرسی به عمل آید و یا حتی جهت بررسی بیشتر نیاز به نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه مربوطه باشد . پس از بازدید و بررسی های نهایی هزینه مقاوم ساختمان اعلام می شود.
برای دریافت لیست قیمت کافیست درخواست خود را ثبت نمایید تا متخصصین مقاوم سازی و کارشناسان تهران عمران برای بازدید به مکان مورد نظر اعزام شوند.


دلایل استفاده از مقاوم سازی ساختمان

۱- مقاوم سازی ساختمان ها به دلیل خطاهای انسانی.
۲- مقاوم سازی ساختمان ها به دلیل خطاهای غیر انسانی.
۳- مقاوم سازی ساختمان ها به دلیل حوادث طبیعی چون زلزله و...

۴- افزایش طبقات و بار وارده.
۵- اشتباهات و خطاهای طراحی ، محاسباتی و اجرایی.
۶- افت کیفیت مواد مانند زنگ زدگی، خوردگی در ساختمان بتنی و ...

۷- تغییرات آیین نامه ای.
۸- تغییر کاربری.
۹- وجود برخی خرابی ها مانند عدم دقت در اجرا و...

مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله

راه کارهای مقاوم سازی ساختمان قدیمی در برابر زلزله:
یک ساختمان اعم از فلزی یا بتنی می بایست علاوه بر دوام لازم در مدت زمان پیش بینی شده جهت بهره برداری، در مقابل نیروهای جانبی مانند زمین لرزه مقاومت داشته باشد. خوشبختانه در کشور ما آئین نامه هایی در زمینه روند طراحی، محاسبات و اجرای بهسازی لرزه ای ساختمانهای قدیمی تدوین گردیده و مهندسین مربوطه با استناد به این آئین نامه ها، به مقاوم سازی ساختمان های قدیمی می پردازند.
همچنین ممکن است علل دیگری هم برای انجام این پروژه مطرح باشد از جمله افزایش بارهای وارده بر سازه یا اضمحلال مصالح . برای این عملیات تاکنون روش های مختلفی مطرح شده که با توجه به پیشرفت فناوری و تکنولوژی و نیاز های روز افزون جامعه ، مصالح و روش های جدیدی جایگزین روش های سنتی شده اند.

روش های مقاوم سازی ساختمان در تهران

اضافه کردن دیوار برشی

افزودن میان قاب

اضافه کردن بادبندی

افزایش ضخامت دیوار

کاهش جرم ساختمان

اضافه کردن دیوار کناری


شرکت ساختمان سازی و پیمانکاری عمران تهران یکی از شرکت هایی است که در حوزه های مختلف ساختمان سازی به صورت کلی و جزئی فعال است و کلیه خدمات عمرانی از جمله نقشه کشی ، طراحی نمای ساختمانی ، طراحی سازه های سبک و ال اس اف گرفته تا مقاوم سازی و بازسازی خانه کلنگی در تهران و ... را جز فعالیت های خود می داند که با داشتن کادری مجرب در کنار شما کارفرمایان عزیز خواهد بود تا با تجربه چندین ساله خود ، خدمات مورد نیاز را با بالاترین دقت و در کمترین زمان ممکن ارائه دهد.
در کل، باید توجه داشت که در کل در پروژه های بهسازی که نیاز به طراحی مجدد سازه و تعیین سطح عملکرد آن است باید توسط یک متخصص با تجربه مانند متخصصین عمران تهران صورت گیرد. همچنین می توان ساختمان هایی که تیرها، ستون ها و سقف های آن دچار خوردگی و پوسیدگی شده یا ساختمان هایی که به دلیل خطاهای اجرایی در ساخت دچار ضعف سازه ای شده اند یا ترکهایی در سازه های بتنی و سایر المان‌  آن ها مشاهده می شود را با روشهای ارائه شده و با استفاده از روشهای نوین و مصالح جدید توسط این شرکت تقویت کرد.

با سایر خدمات تهران عمران آشنا شوید :
تمامی حقوق این سایت متعلق به